Ogłoszenia parafialne – 08.10.2023r.

1. Obchodzimy dziś 27 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 (szczególnie dla dzieci) i 16:00; w Szlembarku: o godz. 10:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

W poniedziałek (9 października) – wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
We wtorek (10 października) – wsp. bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy;
W środę (11 października) – wsp. św. Jana XXIII, papieża;
W czwartek (12 października) – wsp. bł. Jana Beyzyma, kapłana;
W piątek (13 października) – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
W sobotę (14 października) – wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00. W niedzielę różaniec jest o godzinie 15:30. Dzieci uczestniczące w różańcu każdego dnia otrzymują obrazek, który naklejają na planszę. Dla dzieci, które nie opuszczą ani jednego nabożeństwa przewidziane są nagrody. Za udział w modlitwie różańcowej można zyskać odpust zupełny.

4. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań różańcowych prosimy:
W poniedziałek: członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym;
We wtorek: Pana Szafarza oraz ministrantów i lektorów z naszej parafii;
W środę: Panie Margaretki;
W czwartek: dzieci i młodzież (ze Szk. Podst. im. św. Kingi w Knurowie i ze Szk. Podst. w Harklowej);
W piątek: nauczycieli pracujących oraz pochodzących z naszej parafii;
W sobotę: młodzież naszej parafii (ze szkół średnich i młodzież przygotowująca się do bierzmowania);
W niedzielę: Związek Podhalan – oddział w Harklowej;

5. W poniedziałek o godz. 16:00 w salce przy kościele w Harklowej spotkanie kandydatów na ministrantów.

6. W piątek o 15:45 próba scholii.

7. W sobotę o godz. 17:00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

8. W sobotę przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Z tej okazji wszystkim nauczycielom pochodzących z naszej parafii i pracujących w naszych szkołach życzymy wielu sił, cierpliwości, serca do pracy w wychowaniu naszych dzieci i młodzieży oraz satysfakcji z jej efektów. Naszych nauczycieli będziemy polecać Bożej opiece na Mszy świętej i różańcu w piątek.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski. Po Mszach świętych młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania będzie zbierała pieniądze, które będą wsparciem dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 40 i 73, ul. Słonecznej 5 oraz z ul. św. Kingi 10 i 12.

11. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na pytanie: skąd wzięły się synody i jakie jest ich znaczenie? Jaka jest rola trwającego teraz zgromadzenia synodalnego?.

12. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele:
od poniedziałku do soboty – o godz. 07:00 i 17:00.