Ogłoszenia parafialne – 06.02.2022 r.

1. Dziś przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. popołudniowa o godzinie 16:00.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
– We wtorek (8 lutego) – wsp. św. Józefiny Bakhity, dziewicy;
– W czwartek (10 lutego) – wsp. św. Scholastyki, dziewicy;
– W piątek (11 lutego) – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada XXX Światowy Dzień Chorego. O godz. 16.00 w kościele w Harklowej Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na Mszę św. zapraszam osoby starsze lub chore, które pragną przyjąć ten sakrament. Mszy świętej o godzinie 17.00 w tym dniu nie będzie.

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet z Knurowa;

4. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej.

5. W niedzielę 13.02.2022 r. zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 11.00 – w kościele w Harklowej – kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych z Harklowej, Knurowa i Szlembarku. Po Eucharystii w zakrystii będą rozdawane deklaracje, które podpiszą kandydaci do Bierzmowania oraz ich rodzice. Deklaracje będą do oddania w podpisanej kopercie w kolejnym wyznaczonym terminie. Prosimy również o zastanowienie się nad wyborem imienia patrona do Bierzmowania oraz świadka. Osoby, które ochrzczone były w innej parafii niż nasza, prosimy, by dostarczyły na kolejne wyznaczone spotkanie odpis aktu chrztu z parafii, w której był ich chrzest. Szczegółowe informacje będą udzielane na bieżąco na katechezach.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 23 oraz z ul. Polnej 1, 3, 5, 11.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

8. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie. W artykule „Babcia wie lepiej” znajdziemy porady, jak wspierać organizm w walce z przeziębieniami, a w kąciku Na smak przepis na konfiturę z pomarańczy.

9. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
– W poniedziałek, wtorek i czwartek – o godz. 6.30 i 7.00;
– W piątek – o godz. 7.00 i 16.00;