Ogłoszenia parafialne – 22. 10. 2023 r.

1. Przeżywamy dziś 29 Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym wypada również Uroczystość Świętego Jana Pawła II, papieża. Po Mszach świętych będzie możliwość uczczenia jego relikwii. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 (szczególnie dla dzieci) i 16:00; w Szlembarku: o godz. 10:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30. Dziś w kościele obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W modlitwie różańcowej modlić się będziemy w intencji misjonarzy i misji.

W sobotę (28 października) – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza
W niedzielę (29 października) – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Z tej okazji po Mszy świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie: „Ciebie, Boga wysławiamy.”

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00. W niedzielę o godzinie 15:30.

4. O przygotowanie rozważań różańcowych prosimy:
W poniedziałek: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich;
We wtorek: Panie Margaretki;
W środę: Pana Szafarza wraz z lektorami i ministrantami;
W czwartek: Dzieci i młodzież z Kółka Misyjnego z Knurowa i z Harklowej;
W piątek: scholę;
W sobotę: młodzież naszej parafii (ze szkół średnich i młodzież przygotowująca się do bierzmowania);
W niedzielę: Panów strażaków z naszej parafii;

5. W poniedziałek o godz. 16:00 w salce przy kościele w Harklowej spotkanie kandydatów na ministrantów.

6. W piątek o 16:00 próba scholii.

7. W piątek na Mszę św. na godz. 17:00 zapraszamy młodzież klas ósmych z całej naszej parafii przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

8. W sobotę będzie możliwość skorzystania ze Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych: w Szlembarku – od godz. 14:00 do 15:00, w Harklowej – od 15:30 do 17:00.

9. Msza święta w Knurowie z najbliższej soboty jest przeniesiona na pierwszą sobotę listopada na godz. 15:30.

10. Bóg zapłać za sprzątanie k-ła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 32, 47, 51, 61.

11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzach w Harklowej i w Szlembarku.

12. Wypominki za zmarłych można składać już od dzisiejszej niedzieli w kaplicy Matki Bożej. Na wypominkach rocznych oprócz imion zmarłych zapisujemy godzinę Mszy świętej, przed którą chcemy, by były wyczytane. Wypominki są wyczytywane przed godz. 08:00 oraz przed 11:30.

13. Rozpoczęły się prace przy budowaniu kaplicy przykościelnej. W tej chwili wykonywana jest płyta denna. Zostały zrobione: wykopy, zbrojenie i kanalizacja. W nadchodzącym tygodniu płyta zostanie zalana betonem.

14. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na cykl artykułów opisujących przyczyny wojny w Izraelu.

15. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele: – od poniedziałku do soboty – o godz. 07:00 i 17:00.