Ogłoszenia parafialne – 15.10.2023r.

1. Przeżywamy dziś 28 Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy świętych: w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 (szczególnie dla dzieci) i 16:00; w Szlembarku: o godz. 10:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30. Dzisiaj obchodzony jest w naszej ojczyźnie XXIII Dzień Papieski. Z tej okazji z inicjatywy św. Jana Pawła jest organizowana zbiórka pieniędzy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane pieniądze są wsparciem dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W naszej parafii zadania tego podjęła się młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, która przed kościołem zbiera ofiary do puszek. Za każdą złotówkę złożoną na wspomniany cel składam serdeczne Bóg zapłać.

W poniedziałek (16 października) – wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
We wtorek (17 października) – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
W środę (18 października) – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;
W piątek (20 października) – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej;
W niedzielę (22 października) – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszach świętych będzie można uczcić relikwie Jana Pawła II, które znajdują się w naszym kościele.

3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00. W niedzielę o godzinie 15:30.

4. O przygotowanie rozważań różańcowych prosimy:
W poniedziałek: I Różę Kobiet z Knurowa;
We wtorek: II Różę Kobiet z Knurowa;
W środę: III Różę Kobiet z Knurowa;
W czwartek: IV Różę Kobiet z Knurowa;
W piątek: V Różę Kobiet z Knurowa;
W sobotę: młodzież naszej parafii (ze szkół średnich i młodzież przygotowująca się do bierzmowania);
W niedzielę: Panów strażaków z naszej parafii;

5. Panie z poszczególnych Róż, które w tym tygodniu będą prowadzić różaniec zapraszam po Mszach św. do zakrystii po odbiór rozważań różańcowych związanych z osobą św. Jana Pawła II.

6. W poniedziałek o godz. 16:00 w salce przy kościele w Harklowej spotkanie kandydatów na ministrantów.

7. W piątek o 15:45 próba scholii.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 34, 36, 63, 69.

9. Na składkę inwestycyjną w poprzednią niedzielę złożono 4.719 zł i 5 euro. Za ofiary składam gorące podziękowanie.

10. Składam serdeczne podziękowanie firmie pana Teofila Chmielaka za nieodpłatne wykonanie udrożnienia przewodów kominowych i montaż drzwiczek rewizyjnych w mieszkaniu ks. kanonika w domu parafialnym.

11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o uporządkowanie grobów swoich bliskich na cmentarzu – każdy we własnym zakresie. Wkłady po zniczach, wszelkiego rodzaju zużyte plastiki wkładamy do kontenera z plastikami, natomiast trawę, ziemię oraz zużyte kwiaty zanosimy na miejsce, które jest na cmentarzu do tego wyznaczone. W miarę też możliwości opakowania po zniczach zabieramy ze sobą.

12. Wypominki za zmarłych będzie można składać już od przyszłej niedzieli. Na wypominkach rocznych oprócz imion zmarłych zapisujemy godzinę Mszy świętej przed którą chcemy, by były wyczytane. Wypominki są wyczytywane przed godz. 08:00 oraz przed 11:30.

13. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na teksty nawiązujące do 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce.

14. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w naszym kościele: – od poniedziałku do soboty – o godz. 07:00 i 17:00.