Ogłoszenia parafialne – 29.10.2023r.

1. Przeżywamy dziś 30 Niedzielę Zwykłą. Jest to również uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Po Mszy świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie uroczystego „Te Deum”. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30. Msza popołudniowa o godz. 16:00.

W środę (1 listopada) – Uroczystość Wszystkich Świętych;
W czwartek (2 listopada) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
W sobotę (4 listopada) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

3. W poniedziałek i we wtorek ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwa różańcowe. O przygotowanie rozważań prosimy:
W poniedziałek: panie Margaretki;
We wtorek: Panie z Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym;

4. Dzieci, które uczestniczyły we wszystkich lub opuściły jedno nabożeństwo różańcowe proszone są o przyniesienie na poniedziałek do kościoła plansz z naklejkami. Na odwrocie planszy należy podać nazwę szkoły, swoje imię, nazwisko oraz klasę.

5. W poniedziałek o godz. 16:00 w kościele w Harklowej spotkanie kandydatów na ministrantów.

6. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godzinie 8:00 i 14:00 (na cmentarzu). Po zakończonej Mszy procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. O godz. 11:30 oraz o 16:00 Mszy świętych nie będzie. Msza święta w Szlembarku o godz. 10:00. Po Mszy procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu. Wieczorem o godz. 18:00 na cmentarzu w Harklowej różaniec za zmarłych, który poprowadzi młodzież. Na Różaniec możemy przynieść znicze, które po zakończonych modlitwach złożymy na grobach swoich bliskich.

7. W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawione w Harklowej: o godzinie 8:00 i 17:00, w Szlembarku: o godz. 10:00. Po Mszy św. o godz. 17:00 na cmentarzu w Harklowej różaniec za zmarłych, który poprowadzą panie z Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

8. Wierni, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny nawiedzą kościół, przyjmą Komunię świętą, odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz pomodlą się w intencjach Ojca świętego mogą dostąpić odpustu zupełnego, który należy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Do 8 listopada włącznie ten odpust można zyskiwać codziennie nawiedzając cmentarz i modląc się za dusze w czyśćcu cierpiące.

9. Od najbliższego piątku do piątku przyszłego tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00 będzie odmawiany różaniec wraz z wyczytywaniem imion zmarłych, które wypisaliśmy w jednorazowych wypominkach.

10. W tym tygodniu wypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

11. Okazja do spowiedzi:
w pierwszy czwartek: w Szlembarku – od godz.15:30 do 16:00, w Harklowej – od godz. 16:30 do 17:00.
w pierwszy piątek: w Harklowej – od godz. 16:15 do 17:00.

12. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – III i VI część;
w Knurowie – II część;
w Szlembarku – I część;

13. Wyjazd do chorych. Zwracam się z prośbą o pojazdy: do Szlembarku – o godz. 09:00, z pod kościoła w Harklowej, do Knurowa – o godz. 09:30, z pod kościoła w Szlembarku, w Harklowej – o godz. 10:30, z pod plebanii.

14. W sobotę próba scholii o godz. 14:00

15. W sobotę o godz. 15:30 Msza święta w Knurowie.

16. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Podhalańskiej 10, 12, 30, 39.

17. Wypominki za zmarłych można składać w kaplicy Matki Bożej. Na wypominkach rocznych wypisujemy godzinę Mszy świętej, przed którą chcemy, by były wyczytane. Wypominki są wyczytywane przed godz. 08:00 oraz przed 11:30.

18. Trwają prace przy budowaniu kaplicy przykościelnej. W tym tygodniu została zalana betonem płyta denna. Aktualnie budowane są ściany kaplicy.

19. Bóg zapłać panom Bronisławowi Klamerusowi i Krzysztofowi Syjutowi za wymianę części spróchniałych gontów nad wejściem na cmentarz.

20. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o zagrożeniach czyhających na dzieci w Internecie, a także zapoznać się z artykułem poświęconym św. Teresie od Dzieciątka Jezus. W numerze znajdziemy również przepisy na potrawy z dyni. Jest również do nabycia najnowszy numer „Stasia” i „Małego gościa niedzielnego”

21. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w Harklowej:
w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę: o godz. 07:00 i 17:00.
w środę (Wszystkich Świętych): o godz. 08:00 i 14:00 (na cmentarzu), w Szlembarku – o godz. 10:00
w czwartek (Dzień Zaduszny): o godz. 08:00 i 17:00, w Szlembarku – o godz. 10:00
w piątek i w sobotę: w Szlembarku – o godz. 07:00