Ważne:

    **   *   **

Ogłoszenia parafialne – 19.11.2023r.

1. Obchodzimy dziś 33 Niedzielę Zwykłą. W tym dniu przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach świętych zbiórka pieniędzy na rzecz potrzebujących z naszej parafii. Msze św. o godz. 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. Związek Podhalan oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszają na Drogę krzyżową z Knurowa do Harklowej. Rozpoczęcie o godz. 14:00 przy kaplicy w Knurowie. W związku z Drogą Krzyżową nieszporów dzisiaj nie będzie.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek (20 listopada) – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
We wtorek (21 listopada) – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
W środę (22 listopada) – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;
W piątek (24 listopada) – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy;
W sobotę (25 listopada) – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;
W niedzielę (26 listopada) – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Harklowej.

4. W poniedziałek o godz. 16:00 w kościele w Harklowej spotkanie kandydatów na ministrantów.

5. W piątek o 16:00 próba scholii.

6. W piątek na Mszę o godz. 17:00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z całej parafii.

7. W sobotę w parafii Nowa Biała przypada uroczystość odpustowa. Msze św. odpustowe o godz. 09:30 i 11:30.

8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata. W tym dniu za publiczne odmówienie Aktu można zyskać odpust zupełny. Na Mszy świętej uroczyste przyjęcie i błogosławieństwo chłopców, którzy pragną zostać nowymi członkami Liturgicznej Służby Ołtarza. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość także rodziców przyszłych ministrantów;

9. Bóg zapłać za sprzątanie k-ła, uprzątnięcie liści i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Polnej 4, 5, 9, 11, 13.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na budowę kaplicy przykościelnej. Została złożona kwota w wysokości 6.573 zł. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem anonimowego darczyńcy, który przeznaczył na ten cel 1000 zł.

11. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym udało się zebrać 53 paczki na pomoc potrzebującym w Zaleszczykach i we Lwowie. Bóg zapłać wolontariuszom z grona dzieci i młodzieży oraz dorosłym za pomoc w koordynowaniu akcji. Szczęść Boże. Podziękowania składają organizatorzy.

12. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na artykuły: „Skąd i po co łacina w Kościele?”, „Kiedy dziecko przychodzi za wcześnie” oraz „W TVP bez zmian”.

13. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w Harklowej:
w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00
we wtorek i czwartek – o godz. 06:30 i 07:00
w sobotę (w Knurowie) – o godz. 15:30