Ogłoszenia parafialne – 26.11.2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze święte o godz. 08:00, 10:00 (w Szlembarku), 11:30 i 16:00. Po Mszy o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata. W tym dniu za publiczne odmówienie Aktu można zyskać odpust zupełny. O godz. 15:30 Nieszpory. Dziś w kościołach odbywa się uroczyste przyjęcie i błogosławieństwo nowych kandydatów na ministrantów. Do grona Służby Liturgicznej Ołtarza w naszej parafii zostało przyjętych trzech nowych ministrantów.

W czwartek (30 listopada) – święto św. Andrzeja, apostoła;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet z Harklowej.

4. W tym tygodniu wypada: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Okazja do spowiedzi:
w czwartek: w Szlembarku – od godz.15:30 do 16:15, w Harklowej – od godz. 16:30 do 17:00.
w pierwszy piątek: w Harklowej – od godz. 16:00 do 17:00.

6. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
w Harklowej – I i II część;
w Knurowie – IV część;
w Szlembarku – III część;

7. W najbliższą sobotę nie będzie wyjazdu do chorych. Spowiedź i komunia św. dla chorych będą przed świętami Bożego Narodzenia.

8. W sobotę o 14:00 próba scholii.

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok kościelny i liturgiczny zwany Adwentem. Jest okres przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Roraty w naszym kościele odbywać się będą codziennie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem wtorku) o godz. 17:00. We wtorki o godz. 06:30. Więcej informacji dotyczących Adwentu w najbliższą niedzielę.

10. Rada Rodziców wraz z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Harklowej serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych oraz ciast domowych w dniu 10 grudnia po każdej Mszy św.. Kiermasz odbędzie się w salce obok kościoła.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Polnej 2 i Kościelnej 1, 3, 4, 7.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na rzecz ubogich. Została zebrana kwota w wysokości 1.310 zł.

13. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na artykuł pt.„Umrzeć u siebie” o małej wspólnocie chrześcijan w Strefie Gazy, której grozi zagłada. Do gazety dołączony jest również kalendarz na 2024 r.

W Harklowej:
– w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00