Ogłoszenia parafialne – 03.12.2023r.

1. Dziś rozpoczynamy w kościele nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczystość Bożego Narodzenia, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Msze święte o godz. 08:00, 10:00 (w Szlembarku), 11:30 i 16:00. O godz. 15:30 Nieszpory.

W poniedziałek (1 grudnia) – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników;
W środę (6 grudnia) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
W czwartek (7 grudnia) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
W piątek (8 grudnia) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;

3. Msze święte roratnie w naszej parafii odbywać w się będą w kościele w Harklowej: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty – o godz. 17.00 oraz we wtorki o godz. 6.30. Do udziału w roratach zaproszeni są parafianie ze wszystkich wiosek, a w szczególności dzieci i młodzież. Dzieci uczestniczące w roratach otrzymają planszę na którą naklejać będą każdego dnia obrazek. Na Mszę św. dzieci przynoszą wykonane przez siebie serduszka, na których udzielają odpowiedzi na pytania zadawane podczas kazań. Na roraty dzieci przynoszą lampiony. Na Mszach świętych będą losowane figurki Matki Bożej. Dzieci zabierają je do domu, by modlić się przy nich wraz z całą rodziną.

4. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę I Róża Kobiet z Knurowa.

5. W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msze św. będą odprawiane w Harklowej: o godz. 07:00, 08:00 i 17:00, w Szlembarku o godz. 15:30. W tym dniu dzieci pierwszokomunijne na Mszach świętych: o 15:30 – w Szlembarku i o godz.17:00 – w Harklowej, otrzymają poświęcone medaliki.

6. W sobotę o 14:00 próba scholii.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz potrzebujących naszych braci i sióstr mieszkających na wschodzie. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na kaplicę przykościelną.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Kościelnej 8, 9, 11, 17, 19.

9. Bóg zapłać za pomoc w dekoracji kościoła na Adwent pani Monice Sokił oraz panom Bronisławowi Klamerus i Krzysztofowi Syjut.

10. Rada Rodziców wraz z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Harklowej serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych oraz ciast domowych w dniu 10 grudnia po każdej Mszy św.. Kiermasz odbędzie się w salce obok kościoła.

11. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł pt.: „Co kryje się pod lodem Antarktydy”. W kolejnym numerze „Stasia”, m.in. kalendarz adwentowy do samodzielnego sklejania. W „Małym Gościu Niedzielnym” wywiad z reprezentantem polski w skokach narciarskich Kacprem Juroszkiem.

W Harklowej:
– w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00 (roraty)
– we wtorek – o godz. 06:30 (roraty)
– w piątek – o godz. 07:00, 08:00 i 17:00 (roraty)
W Szlembarku:
– w piątek – o godz. 15:30