Ogłoszenia parafialne – 10.12.2023r.

1. Obchodzimy dziś II Niedzielę Adwentu. Msze święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 08:00, 11:30 i 16:00, w Szlembarku o godz. 10:00. O godz. 15:30 Nieszpory. Jest to również XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz potrzebujących naszych braci i sióstr mieszkających na wschodzie. Można nabywać świece Caritasu. Cena jednej sztuki 10 zł. Jest także możliwość zakupu opłatków na stół wigilijny. Ofiara dowolna. Składka przeznaczona jest na kaplicę przykościelną. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

W środę (13 grudnia) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
W czwartek (14 grudnia) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

3. Msze święte roratnie w naszym kościele są odprawiane: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty – o godz. 17.00 oraz we wtorki – o godz. 6.30. Do udziału w roratach zapraszamy parafian ze wszystkich wiosek, a w szczególności dzieci i młodzież.

4. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet z Knurowa.

5. W czwartek o 17:00 Msza za ojczyznę.

6. W piątek o godz. 16:00 próba scholii.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Kościelnej 10, 12, 21 oraz z ul. Ogrodowej 3 i 6.

8. Rada Rodziców wraz z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Harklowej serdecznie zapraszają w dniu dzisiejszym na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych oraz ciast domowych. Kiermasz odbywa się w salce obok kościoła.

9. Szkoła Podstawowa w Knurowie oraz Rada Rodziców serdecznie zapraszają na kiermasz ozdób i pierniczków bożonarodzeniowych, który odbędzie się w dniu 16.12.2023 po Mszy św. o godz. 15:30 w Knurowie oraz 17.12. 2023 po Mszach św. w Harklowej.

10. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł pt.: „Dzień matki”. Jest to opowieść o Bazylice św. Jana na Lateranie – matce wszystkich kościołów świata, która świętuje 1700 – ną rocznicę poświęcenia.

W Harklowej:
– w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00 (roraty)
– we wtorek – o godz. 06:30 (roraty)
W Knurowie:
– w sobotę – o godz. 15:30