Ogłoszenia Parafialne – 21.01.2024r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 3 Niedzielę Zwykłą. Msze święte o godz. 08:00, 11:30 i 16:00. O godz. 15:30 Nieszpory.

2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
W środę (24 stycznia) – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła;
W czwartek (25 stycznia) – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
W piątek (26 stycznia) – wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
W niedzielę (28 stycznia) – wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora kościoła;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet ze Szlembarku.

4. W piątek o godz. 16:00 próba scholii.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na wykończenie kaplicy przykościelnej. Została zebrana kwota w wysokości 6. 680 zł. i 50 Euro.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Szyba 2 i 4 oraz z ul. Kościelnej 42.

7. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na artykuł: „Powierzyć, a nie oddać”, który odpowiada na pytanie: Czy decyzja o umieszczeniu starszej, schorowanej osoby w placówce opiekuńczej oznacza naruszenie czwartego przykazania?

8. Wizyta duszpasterska:
Poniedziałek – Szlembark: od godz. 14:00, (ul. Na Studzionki – od góry);
Wtorek – Szlembark: od godz. 13:00 (ul. ks. kard. Karola Wojtyły – od szkoły do państwa Karkula);
Czwartek – Szlembark: od godz. 15:00 (ul. Graniczna);
Piątek – Knurów: od godz. 09:00 (od państwa Marka i Krystyny Komperda do państwa Węglarz);
Sobota – Knurów: od godz. 08:00 (od państwa Stanisława i Anny Chmielak do państwa Bogusława i Renaty Garlewicz);

9. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane w Harklowej:
W poniedziałek, środę, piątek i sobotę: o godz. 07:00 i 17:00
We wtorek i czwartek: o godz. 06:30 i 07:00