Ogłoszenia Parafialne – 04.02.2024r.

1. Obchodzimy dziś 5 Niedzielę Zwykłą. Msze święte o godz. 08:00, 11:30 i 16:00. Nieszpory o godz. 15:30. W niedzielę 28 stycznia w Nowej Białej pożar strawił zabudowania gospodarcze i samochód. Ks. Proboszcz parafii prosi o wsparcie dla pogorzelców. Można to uczynić dzisiaj po Mszach świętych.

2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
W poniedziałek (5 lutego) – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo chleba i wody;
We wtorek (6 lutego) – wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
W sobotę (10 lutego) – wsp. św. Scholastyki, dziewicy;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet ze Szlembarku.

4. W piątek o godz. 16:00 próba scholii.

5. W związku z przypadającym w najbliższą niedzielę Światowym Dniem Chorego, w sobotę o godz. 17:00 w kościele w Harklowej Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na Mszę św. zapraszamy osoby starsze lub chore, które pragną przyjąć ten sakrament. O godz. 16:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające okres Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Przed południem pomiędzy Mszami będzie czas na modlitwę indywidualną. Po południu na adorację zapraszamy w szczególny sposób:
Od godz. 12:30 do 13:00 – Dzieci naszej parafii;
Od godz. 13:00 do 13:30 – Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym;
Od godz. 13:30 do 14:00 – Panie Żywych Kół Różańca Świętego z Knurowa;
Od godz. 14:00 do 14:30 – Panie Żywych Kół Różańca Świętego z Harklowej;
Od godz. 14:30 do 15:00 – Panie Margaretki;
Od godz. 15:00 do 15:30 – Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Związek Podhalan;
Od godz. 15:30 do 16:00 – Młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania

7. W związku z zakończeniem Odwiedzin Duszpasterskich składamy wszystkim parafianom – gorące podziękowania. Bóg zapłać za Waszą obecność w domu w gronie rodzinnym, za wspólną modlitwę i okazaną życzliwość, za szczere rozmowy podczas, których mogliśmy bliżej poznać wasze rodziny oraz radości i troski, z którymi musicie zmagać się na co dzień. W imieniu kapłanów oraz ministrantów dziękuję za wszelkie ofiary złożone przy okazji kolędy. Pragniemy wspierać was swoimi modlitwami. Niech Dobry Bóg darzy was dobrym zdrowiem i udziela wszelkich obfitych łask w ciągu całego roku.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Szyba 15, 22, 24, z ul. Kościelnej 26 oraz z ul. Nad Dunajcem 6.

9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na wykończenie kaplicy przykościelnej.

10. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane w Harklowej:
w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00;
we wtorek i czwartek– o godz. 06:30 i 07:00