Ogłoszenia Parafialne – 10.02.2024r.

1. Obchodzimy dziś 6 Niedzielę Zwykłą. Msze święte o godz. 08:00, 11:30 i 16:00. Składka przeznaczona jest na wykończenie kaplicy przykościelnej. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po zakończeniu Mszy porannej do Mszy św. o godz. 11:30 możliwość adoracji indywidualnej. Po południu na adorację zapraszamy w szczególny sposób:

od godz. 12:30 do 13:00 – Dzieci naszej parafii;
od godz. 13:00 do 13:30 – Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z całej parafii;
od godz. 13:30 do 14:00 – Panie Żywych Kół Różańca Świętego z Knurowa i Szlembarku;
od godz. 14:00 do 14:30 – Panie Żywych Kół Różańca Świętego z Harklowej;
od godz. 14:30 do 15:00 – Panie Margaretki;
od godz. 15:00 do 15:30 – Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Związek Podhalan;
od godz. 15:30 do 16:00 – Młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania;

2. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę VI Róża Kobiet ze Szlembarku.

3. W środę Popielcową rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Msze święte z posypaniem głów popiołem będą odprawiane: w Harklowej o godz. 8:00 i 17:00, w Szlembarku o godz. 15:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Osoby między 18, a 60 rokiem życia, spożywają posiłek 3 razy dziennie w tym raz do syta. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W okresie Wielkiego Postu kościół zobowiązuje nas również do powstrzymywania się od udziału w zabawach. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

4. W czasie Wielkiego Postu w naszej parafii będą odprawiane nabożeństwa Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi krzyżowe w Harklowej będą: w piątki o godz. 16:30 (szczególnie dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania) oraz o godz. 17:30 (dla młodzieży szkół średnich oraz starszych). Msza święta – zaraz po zakończonej drodze krzyżowej o godz. 16:30. Droga krzyżowa w Szlembarku – o godz. 16.00. Ponadto w Harklowej Droga Krzyżowa dla wszystkich odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 08:00. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzą dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii świętej z całej parafii. W przyszłą niedzielę o poprowadzenie Drogi krzyżowej prosimy przedstawicieli Straży pożarnej z Harklowej i Knurowa. Dzieci uczestniczące w drodze krzyżowej w piątki otrzymają najpierw książeczkę, a później obrazki, które będą do niej wklejać . Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedzielę: w Harklowej – o godz. 15:30; na Szlembarku – po Mszy św. o godz. 10:00.

5. Bóg zapłać za zadbanie o czystość kościoła, uporządkowanie gałęzi wokół kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Nad Dunajcem 2, 4, 8 z ul. Szyba 12 i 18 oraz z ul. Gorczańskiej 62.

6. Ks. Proboszcz wraz z Państwem Jackiem i Barbarą Haręza z Nowej Białej składają gorące podziękowania mieszkańcom Harklowej, Knurowa i Szlembarku za okazaną w ubiegłą niedzielę pomoc finansową w wysokości 5150 zł. Środki te zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonych przez pożar budynków gospodarczych.

7. Biuro Pielgrzymkowe Gwiazda Niepokalanej organizuje w dniach od 16.03. do 24.03. 2024 r. pielgrzymkę do Medugorie. Koszt pielgrzymki 850 zł i 280 Euro. Zapisy u pani Honoraty Filipowicz do końca lutego.

8. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na artykuły poruszające temat handlu ludźmi oraz jak powstało państwo Watykan? Jest również do nabycia najnowszy numer Stasia dla najmłodszych z kalendarzem wielkopostnym.

9. Młodzieży, dzieciom i nauczycielom życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

10. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
W poniedziałek, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00;
W Środę Popielcową – o godz. 08:00 i 17:00 (w Harklowej) i o godz. 15:30 (w Szlembarku)
We wtorek i czwartek – o godz. 06:30 i 07:00