Ogłoszenia Parafialne – 10.03.2024r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Jest to czas, w którym możemy poprzez udział w naukach, modlitwie, sakramencie pokuty, podjąć refleksję nad sobą i swoim życiem oraz odnowić nasze relacje z Panem Bogiem i bliźnimi. Nauki rekolekcyjne wygłosi w tym roku ks. dr Krzysztof Biros, duszpasterz osób niesłyszących. Życzymy ks. Rekolekcjoniście światła Ducha Świętego oraz sił w tej niełatwej i odpowiedzialnej posłudze. We wtorek na Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na potrzeby rekolekcji. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za trud głoszenia nauk w naszej parafii. Msze święte w dniu dzisiejszym będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00 i 16:15 z nauką ogólną dla wszystkich oraz o godz. 11:30 z nauką dla dzieci wraz z rodzicami. Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich w Szlembarku o godz. 10:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30. Po Mszy o godz. 08:00 Droga krzyżowa. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na kaplicę przykościelną.

2. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę IV Róża Kobiet z Harklowej.

3. Drogi Krzyżowe w naszej parafii odprawiane są:
w Harklowej: w piątek o godz. 16:30 (szczególnie dla dzieci) i w niedzielę po Mszy św. o godz. 08:00;
w Szlembarku: w piątek o godz. 16.00;

4. O poprowadzenie dróg krzyżowych prosimy:
w piątek: Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z Harklowej oraz z Knurowa;
w niedzielę: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich;

5. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są w niedzielę:
w Harklowej: o godz. 15.30;
w Szlembarku: po Mszy św. o godz. 10:00

6. W sobotę o godz. 14:00 próba scholii.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Wspólnej 29, 31, 36, 40.

8. Można nabywać baranki wielkanocne „Caritas”. Ofiary przeznaczone są na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Cena wykonania baranka wynosi 8 zł.

9. W dniu 16.03.2024 r. po Mszy Świętej o godzinie 15:30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Knurowie, będzie możliwość nabycia palemek wielkanocnych. Zapraszają Nauczyciele wraz z Radą Rodziców ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Knurowie.

10. Zapraszamy do udziału w parafialnym Konkursie Palm, którego regulamin znajduje się na stronie parafialnej: parafiaharklowa.com oraz Szkoły Podstawowej w Harklowej i Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Knurowie. Palmy należy dostarczyć w dniu 22 marca (piątek) na godzinę 17:30 do salki w Domu Parafialnym, by Jury mogło dokonać oceny i przyznać nagrody.

11. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, a w wielkopostnej szkole modlitwy – o rozproszeniach.

12. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane w Harklowej:
W poniedziałek, wtorek – o godz. 08:00, 10:00 i 18:00;
W środę – o godz. 09:00 i 18:00