Ogłoszenia Parafialne – 03.03.2024r.

1. Obchodzimy dziś 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszy o godz. 08:00 Droga krzyżowa, o godz. 15:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Msza św. popołudniowa po zakończeniu nabożeństwa.

2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
W poniedziałek (4 marca) – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej;

3. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę III Róża Kobiet z Harklowej.

4. Drogi Krzyżowe w naszej parafii odprawiane są:
w Harklowej: w piątek o godz. 16:30 (szczególnie dla dzieci) i w niedzielę po Mszy św. o godz. 08:00;
w Szlembarku: w piątek o godz. 16.00;

5. Drogę krzyżową w Harklowej poprowadzą:
w piątek: Pan Szafarz wraz z ministrantami i lektorami;
w niedzielę: Panie Margaretki;

6. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są w niedzielę:
w Harklowej: o godz. 15.30;
w Szlembarku: po Mszy św. o godz. 10:00

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 17:00.

8. W piątek na godz. 16:30 do zapraszamy do kościoła młodzież z klas ósmych z całej parafii przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

9. W sobotę o godz. 14:00 próba scholii.

10. Od najbliższej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy 13 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi w tym roku ks. dr Krzysztof Biros duszpasterz osób niesłyszących. Na każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna dla wszystkich. O godz. 11:30 Msza święta z nauką dla dzieci wraz z rodzicami. Szczegółowy plan rekolekcji będzie podany za tydzień.

11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na kaplicę przykościelną.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Wspólnej 35, 43, 53, 62.

13. Bóg zapłać przedsiębiorcy z Harklowej oraz mieszkańcowi z Knurowa za ofiary w kwocie 1.000 zł. złożone na kaplicę przykościelną.

14. Można nabywać baranki wielkanocne „Caritas”. Ofiary przeznaczone są na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Cena baranka wynosi 8 zł.

15. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać artykuł: „Lektury do skreślenia”. Wszystko, co wiąże się z Bogiem i ojczyzną, okazuje się na listach lektur materiałem do skreślenia w pierwszej kolejności. Jest również nowy numer Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.

16. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane w Harklowej:
W poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę – o godz. 07:00 i 17:00;
We wtorek – o godz. 06:30 i 07:00