Ważne:

    **   *   **

Ogłoszenia Parafialne – 17.03.2024r.

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Msze święte będą odprawiane w Harklowej o godz. 08:00, 11:30 i 16:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30. Po Mszy o godz. 08:00 Droga krzyżowa.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
We wtorek (19 marca) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

3. Od 16 do 24 marca br. zgodnie z zaleceniem episkopatu Polski w całej ojczyźnie jest odmawiana nowenna w intencji naszej ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W naszej parafii nowennę odprawiać będziemy po Mszach św. wieczornych.

4. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet z Harklowej.

5. Nabożeństwa dróg krzyżowych w tym tygodniu będą:
w piątek: o godz. 16:30 (szczególnie dla dzieci)
w przyszłą niedzielę: o godz.17:30;

6. O poprowadzenie dróg krzyżowych prosimy:
w piątek: Dziewczynki ze Scholii Parafialnej;
w niedzielę: Związek Podhalan;

7. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są w niedzielę:
w Harklowej: o godz. 15.30;
w Szlembarku: po Mszy św. o godz. 10:00

8. W czwartek na godz. 17:00 zapraszamy do kościoła młodzież z klas 8 z całej parafii przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

9. W sobotę o godz. 14:00 próba scholii.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Wspólnej 25 oraz Harklowej z ul. Wspólnej 22, 19, 34.

11. W ostatnią niedzielę na składkę inwestycyjną przeznaczoną na kaplicę przykościelną złożono 7. 042 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”, w tym pewnej rodzinie z Harklowej, która przeznaczyła na ten cel 1.000 zł.

12. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Przed Mszą św., o godz. 11:20 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Do udziału we Mszy św. zapraszamy parafian w strojach regionalnych.

13. Zapraszamy do udziału w parafialnym Konkursie Palm, którego regulamin znajduje się na stronie parafialnej: parafiaharklowa.com oraz Szkoły Podstawowej w Harklowej i Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Knurowie. Palmy należy dostarczyć w dniu 22 marca (piątek) na godzinę 17:30 do salki w Domu Parafialnym, by Jury mogło dokonać oceny i przyznać nagrody.

14. W niedzielę palmową zapraszamy wszystkich parafian na drogę krzyżową, której trasa będzie prowadziła przez Harklową. O zabezpieczenie procesji prosimy panów strażaków z Harklowej. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17:30 przy kapliczce św. Kingi nad Dunajcem, zakończenie na cmentarzu parafialnym. Na drogę krzyżową można zabrać znicze, które pozostawimy na grobach naszych zmarłych.

15. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego dowiemy się m.in. o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu?

16. W tym tygodniu Msze św. w Harklowej będą odprawiane: od poniedziałku do soboty o godz. 07:00 i 17:00.