Ogłoszenia parafialne – 07.04.2024r.

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego. Msze święte odprawiane są w porządku niedzielnym. O 15:30 nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z Aktem Zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Dziś rozpoczyna się 80 Tydzień Miłosierdzia. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na kaplicę przykościelną. W dniu dzisiejszym przy szkole podstawowej w Harklowej i Knurowie wolontariusze ze szkolnych kół wolontariatu zbierać będą ofiary do puszek na pomoc dwóm podopiecznym Fundacji im. Adama Worwy.

2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
W poniedziałek (08.04) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 07:00, 16:00 w Szlembarku i 18:00. W tym dniu obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 w Harklowej będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się na stoliku obok gazet.

3. We wtorek godz. 18:30 oraz w czwartek o godz. 18:00 w Kościele w Harklowej odbędą się próby dla dzieci z klas trzecich ze Szkoły z Harklowej i Knurowa przed Pierwszą Komunią Świętą.

4. W piątek na Mszę św. na godzinę 18:00 zapraszamy młodzież z całej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po zakończonej Mszy katecheza.

5. W sobotę o godz. 14:00 spotkanie scholii.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Polnej 3, 5, 7 i 9.

8. Bóg zapłać anonimowemu darczyńcy z Harklowej, który ofiarował na kaplicę przykościelną kwotę w wysokości 500 zł.

9. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę III Róża Kobiet z Knurowa.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” siostry Faustyny.

11. W dniach 8 i 9 kwietnia w Kościele św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odbędzie się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Szczegółowy plan uroczystości znajduje się na ulotkach i w gablocie. Dojazd we własnym zakresie.

12. W dniu 28. 04. 2024 r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na dróżki Pana Jezusa. Wyjazd o godz. 05:00 rano ze Szlembarku. Koszt 40 zł. Zapisy u pani Genowefy Obnowskiej. Więcej szczegółowych informacji o pielgrzymce znajduje się w gablocie.

W poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 7:00 i 18:00;
We wtorek i w czwartek – o godz. 6:30 i 7:00;