Ogłoszenia parafialne – 21.04.2024r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Zarówno w dniu dzisiejszym, jak i przez cały najbliższy tydzień będziemy się modlić o powołania do służby w Kościele. Msze święte odprawiane są w porządku niedzielnym. O godz. 15:30 Nieszpory. O 16:00 Msza św. popołudniowa.

We wtorek (23 kwietnia) – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski;
W czwartek (25 kwietnia) – Święto św. Marka, ewangelisty;

3. Próby dla dzieci przed pierwszą Komunią św. odbędą się w Harklowej: we wtorek godz. 18:30 oraz w czwartek o godz. 18:00, w Szlembarku: we wtorek o godz. 16:00.

4. W czwartek na godz. 17:15 zapraszamy na próbę dzieci z klas czwartych z Harklowej i z Knurowa obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii św.

5. W piątek o godz. 16:30 spotkanie scholii.

6. W piątek na Mszę św. na godzinę 18:00 zapraszamy młodzież z całej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę V Róża Kobiet z Knurowa.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Knurowa z ul. Babia Góra 7, 9, 11 oraz z ul. Gorczańskiej 31.

9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: „Czy Francja odzyskuje wiarę? O gwałtownie rosnącej liczbie dorosłych i młodzieży przyjmujących chrzest.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na kaplicę przykościelną. Została zebrana kwota 7.330 zł w tym 1.000 i 200 zł od anonimowych darczyńców. Od stycznia do 20 kwietnia tego roku przy kaplicy zostały wykonane następujące prace:
– przyłącz i wykonanie instalacji elektrycznej
– przyłącz i wykonanie instalacji wodno- kanalizacyjnej
– docieplenie konstrukcji dachowej
– wykonanie tynków wewnętrznych
– docieplenie elewacji budynku
– wykonanie i zamontowanie stolarki zewnętrznej
– docieplenie posadzki
– wykonannie wylewki
– zakupienie płytek na posadzkę i łazienkę
Całość prac zamknęła się w kwocie 54 834,48 zł, która została w całości wypłacona, nie licząc docieplenia konstrukcji dachu oraz wylewki. Prace te nie zostały jeszcze przez wykonawcę rozliczone.

11. Msze święte w tygodniu będą odprawiane w Harklowej:
W poniedziałek, środę, piątek i sobotę – o godz. 7:00 i 18:00
We wtorek i w czwartek – o godz. 6:30 i 7:00