Ogłoszenia parafialne – 19.02.2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy VII Niedzielę zwykłą. Porządek mszy świętych, tak jak w każdą niedzielę. Msza św. popołudniowa o godzinie 16:00.

2. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
– We wtorek (22 lutego) – święto Katedry św. Piotra, apostoła;
– W środę (23 lutego) – wsp. św. Polikarpa, biskupa i męczennika;

3. W piątek o godzinie 19.00 zebranie Rady Parafialnej;

4. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej;

6. W sobotę o godz.16.00 Msza święta w kaplicy w Knurowie;

7. W przyszłą niedzielę w ramach 40-godzinnego nabożeństwa (przed rozpoczęciem Wielkiego Postu), pomiędzy Mszami o 8.00 i 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do indywidualnej modlitwy, która jest wynagrodzeniem za nasze winy, ale także za grzechy innych naszych braci i sióstr. Niech spotkanie z Jezusem Eucharystycznym przyczyni się do pogłębienia wiary i umocnieni nasze relacje z Bogiem.

8. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet z Knurowa;

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Kościelnej 4, 7, 8, 9, 11.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Została zebrana kwota w wysokości 5.157 zł.

11. Bracia Kapucyni zapraszają do akcji: „Wyślij pączka do Afryki”. Zamiast kupować pączka w tłusty czwartek można wpłacić darowiznę na misje. Dzięki temu misjonarze wybudują w Afryce studnię dla ludzi, którzy cierpią z powodu braku wody. Wpłat można dokonywać przez stronę www.pączek.kapucyni.pl lub bezpośrednio na konto fundacji Kapucyni i Misje. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablotce przed kościołem.

12. Funkcjonuje strona internetowa naszej parafii pod adresem www.parafiaharklowa.com oraz e-mail kancelaria@parafiaharklowa.com

13. Ośrodek zdrowia w Ostrowsku zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku w dniu 8 marca 2022 r w godz. od 11.00 do 12.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.

14. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy List papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane mu dziś zarzuty oraz artykuł wyjaśniający sprawę. W tekście: „Bardzo zdalni uczniowie” poznamy plusy i pułapki zdalnego nauczania. Jak sobie radzić z bezsennością? Odpowiedzi na to pytanie udzieli nam artykuł: „Na spokojny sen”. W kąciku „Na smak” znajdziemy przepis na „Fasolowy smalec”.

15. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane:
– W poniedziałek, wtorek i czwartek – o godz. 6.30 i 7.00;
– W środę, piątek i w sobotę – o godz.7.00 i 17.00;