Ogłoszenia parafialne – 06.03.2022r.

1.Obchodzimy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu. Porządek mszy świętych, tak jak w każdą niedzielę. Droga krzyżowa po mszy świętej o godz. 8.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Msza św. popołudniowa po zakończeniu nabożeństwa. Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Ze zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy z poprzedniej niedzieli oraz ze Środy Popielcowej została zebrana kwota w wysokości 6.639 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam gorące Bóg zapłać.

2. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

3. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
– W poniedziałek (7 marca) – wsp. św. Perpetuły i Felicyty, dziewic i męczennic;

4. Drogi Krzyżowe w naszej parafii są odprawiane w Harklowej:
– w piątek: o godz. 17.00 (dla dzieci), o godz. 18.30 (dla młodzieży bierzmowanej, szkół średnich oraz starszych);
– w niedzielę: po Mszy św. o godz. 8.00 (dla wszystkich);
– na Szlembarku: w piątek o godz. 16.00.

5. Drogę krzyżową poprowadzą:
– w piątek: pan Szafarz z ministrantami i lektorami,
– w niedzielę: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

6. Nabożeństwa Gorzkich Żali odbywają się w niedzielę:
– w Harklowej – o godz. 15.30;
– na Szlembarku – po Mszy św. o godz. 9.30;

7. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej;

8. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę II Róża Kobiet ze Szlembarku;

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Kościelnej 12, 16, 23, 24 i ul. Wiejskiej 3. Bóg zapłać również pani piorącej bieliznę kielichową.

10. Istnieje możliwość zapisu na film „Cud Guadalupe”. Seans będzie wyświetlany w czwartek o godz. 18:40 w kinie „Tatry.” w Nowym Targu. Koszt biletu wraz z przejazdem 25 zł od osoby. Wyjazd, z pod kościoła na Szlembarku o godz. 17:15, z pod szkoły w Knurowie 17:30, z pod kościoła w Harklowej o godz. 17:40. Zapisy w zakrystii do środy.

11. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego w dużej części poświęcony jest inwazji na Ukrainę, Znajdziemy w nim także kolejną płytę CD z serii „Biblia audio”.

– W poniedziałek, wtorek i czwartek – o godz. 6.30 i 7.00;
– W środę, piątek i sobotę – o godz. 7.00 i 17.00;