W Nazarecie wszystko się zaczęło…

„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. (Łk. 1, 26 – 38)

W dniu 25 marca Kościół świętuje Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, że oto pocznie i porodzi Syna, któremu nada imię Jezus i będzie On Synem Najwyższego. Oznajmił Jej to Archanioł Gabriel.

Jest to też dzień, w którym można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. To modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej: radosnej, światła bolesnej lub chwalebnej oraz specjalnej modlitwy w intencji tego dziecka i jego rodziców. W naszej parafii także chętne osoby podjęły taką modlitwę.