Ogłoszenia parafialne – 27.03.2022r.

1. Obchodzimy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu. Porządek mszy świętych, tak jak w każdą niedzielę. Droga krzyżowa po mszy świętej o godz. 8.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Msza św. popołudniowa po zakończeniu nabożeństwa.

2. W związku ze zmianą czasu na letni Msze święte popołudniowe w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W czwartek spowiedź:
– na Szlembarku – od godz.15.00 do 15.30;

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź:
– w Harklowej – od godz. 17.00 do 18.00;
– Droga krzyżowa – o godz. 17.30 (dla dzieci), o godz. 19.00 (dla młodzieży bierzmowanej, szkół średnich oraz starszych);
– na Szlembarku – o godz. 16.00.

6. Drogę krzyżową poprowadzą:
– w piątek: Pan Szafarz, lektorzy i ministranci z naszej parafii;
– w niedzielę: Członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym;

7. Pierwsza sobota miesiąca. W naszej parafii odmawiany jest cały różaniec:
– w Harklowej – I i II część;
– w Knurowie – III część;
– na Szlembarku – IV część;

8. W sobotę wyjazdu do chorych nie będzie. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia oraz odwiedziny chorych w domach będą w przyszły wtorek podczas rekolekcji.

9. W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu odmawiany jest przez parafie Podhala, Spisza i Orawy Różaniec Fatimski. Nabożeństwo rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00, a kończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W pierwszą sobotę kwietnia br. – tj. 2 kwietnia 2022 r. o poprowadzenie II Części Różańca Świętego – Światła została poproszona parafia Harklowa. Osoby chętne do wspólnej modlitwy udają się do Ludźmierza we własnym zakresie.

10. Zapraszamy do udziału w Konkursie Palm. Szczegółowy regulamin jest dostępny na parafialnej stronie internetowej oraz szkolnych stronach internetowych Szkoły Podstawowej w Harklowej oraz Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Knurowie. Wydrukowany regulamin można też odebrać w wymienionych szkołach.

11. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają w tym tygodniu w szkole teksty do oprawy Mszy Świętej na ten uroczysty dzień (prosimy również rodziców o rozmowę z dzieckiem na ten temat).

12. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w czwartek o godzinie 17.30 celem omówienia kwestii organizacyjnych. Prosimy kandydatów o przyniesienie otrzymanych wcześniej deklaracji zapakowanych do koperty i podpisanych imieniem i nazwiskiem.

13. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie scholii parafialnej.

14. Modlitwę różańcową poprowadzi w przyszłą niedzielę V Róża Kobiet ze Szlembarku.

15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom Harklowej z ul. Kościelnej 41 i 42 oraz z ul. Szyba 2, 4, 6.

16. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości. W kąciku „Na smak” przepis na syrniki – puszyste i łatwe do zrobienia serowe placuszki pochodzące z Ukrainy.

17. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne.
-Harklowa
08:00 – Msza Św. z nauką ogólną